top of page

European Solidarity in Action

Wyobraź sobie, że masz tylko 4 lekcje, by pokazać komuś kulturę i język Twojego kraju...Co robisz? Jak zaplanujesz kurs? Przed takim zadaniem stanęłam tego lata podczas kursu dla uczestników European Solidarity in Action. Wolontariusze z różnych krajów realizowali w Polsce swoje projekty, uczestniczyli w warsztatach, organizowali imprezy i, ku mojej uciesze, w ich intensywnym programie znalazło się również miejsce na język polski.

Każda grupa wolontariuszy miała 4 lekcje polskiego, w ramach których: 1. Przeszli szybki kurs survival polish. 2. Odgrywali sceny w Biedronce i w Żabce. 3. Wzięli udział w Hell's Kitchen, a właściwie My Mum's Kitchen, bowiem dostali napisane po polsku przepisy mojej mamy, które musieli rozwikłać i przygotować jedną z potraw (racuchy, pierogi, knedle) według rodzinnej receptury. W nagrodę za dobrze wykonane zadanie byli częstowani innymi polskimi specjałami: m.in kiszonymi ogórkami, bigosem i bimbrem :) 4. Poznawali elementy polskiej kultury (ponoć wszystkie kolejne noce w akademiku powtarzali Sto lat i tańczyli poloneza ;) )


Bardzo się cieszę, że mogłam współpracować z tak otwartymi i ciekawymi świata grupami. Mam nadzieję, że pobyt we Wrocławiu zapamiętają na długo, bo ja zajęcia z nimi zapamiętam na pewno!


20 wyświetleń0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie

Розмовний клуб для початківців Що це таке? 12 зустрічей (у січні, лютому та березні) один раз на тиждень по 2 години занять. На кожній зустрічі обговорюється окрема тема Участь безкоштовна, реєстраці

bottom of page